Як працює метро Києва після збільшення інтервалів руху

Жителі й гості Києва зіткнулися з новими серйозними викликами з транспортом у грудні 2023 року: саме тоді було зупинено рух між станціями “Деміївська” та “Либідська” на синій гілці.

Через це до Теремків стало доїжджати набагато складніше. А на початку червня 2024-го столичний метрополітен раптово оголосив, що збільшує інтервали руху поїздів на всіх лініях, що, звісно ж, обурило киян.

У метрополітені зазначали, що розклад необхідно було змінити з огляду на поточну кадрову ситуацію. Як свідчать дані, які оприлюднило видання KyivTime, у ранкові пікові години інтервали руху становлять 3-4 хвилини, а в вечірні – 4-5 хвилин. У міжпікові години йдеться про рух із інтервалом від 6 до 10 хвилин. Крім того, у вихідні дні поїзд може відправлятися аж через 11 хвилин після попереднього.

Такі проміжки часу є доволі великими для Києва. Вже відчувається, що новий графік роботи метро призвів до більшої кількості людей в одному вагоні, що особливо відчувається в спеку.

Восени 2023 року, коли інтервали навпаки зменшили (до 2,5-3 хвилин в години пік), КП “Київський метрополітен” заявило, що в будні дні здійснює понад 800 тисяч перевезень.

Тепер частоту руху поїздів збільшили. Це збіглося з новими масштабними відключеннями світла. Однак метро пояснило зміну графіку тим, що має гострий дефіцит фахівців робітничих професій.

В таких умовах більше навантаження може покладатися на наземний транспорт, хоча там також не вистачає водіїв. Варто зазначити, що автобуси, тролейбуси та трамваї мають перевагу, адже їх рух можна відстежувати за допомогою сервісу “Транспорт онлайн” – карти, яка оновлюється в режимі реального часу.

Загалом же метрополітен наразі шукає:

  • машиністів електропоїздів (є 83 вакансії);
  • електромеханіків (48 вакансій);
  • токарів і слюсарів (161 вакансія).

При цьому там вказали, що такий дефіцит кадрів виник через вимушену міграцію, специфіку професій та проведення мобілізації. Наразі майже 7% працівників метрополітену наразі перебувають у лавах ЗСУ, і ця кількість постійно зростає.

Що стосується проблеми з синьою гілкою метро, де було підтоплено тунель, то столична влада й міський голова Києва Віталій Кличко зокрема обіцяли, що ремонтні роботи завершаться до кінця літа. Чи реалістичні ці терміни – буде видно зовсім скоро.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Бренд Скетчерс (Skechers) в магазине Hadi.ua
Next post Детские панамки оптом от Talvi