AI + design: погляд Figma на майбутнє Штучного Інтелекту

Генеративний штучний інтелект (ШІ) — це штучний інтелект, здатний генерувати текст, зображення чи інші дані за допомогою генеративних моделей, часто у відповідь на підказки.

Генеративний ШІ порівнюють з інтернетом, електрикою і навіть вогнем. Незважаючи на ці феєричні очікування, більшість команд, які працюють над продуктами та функціями на основі штучного інтелекту, кажуть, що їхні інновації ще не виходять на новий рівень. Це може бути пов’язано з тим, що в той час як розробники знаходяться в авангарді цієї технології, саме дизайнери намагаються йти в ногу з перетворенням можливостей в інтуїтивно зрозумілий, корисний досвід.

Іншими словами, ступінь трансформаційного потенціалу штучного інтелекту може зводитися до того, як він спроектований.

Figma опитала 1 800+ користувачів Figma — суміш дизайнерів, керівників і розробників — у період з 26 лютого по 3 березня 2024 року в семи країнах (США, КАНАДА, АВСТРАЛІЯ, ВЕЛИКОБРИТАНІЯ, ЯПОНІЯ, ФРАНЦІЯ, НІМЕЧЧИНА).

Ось кілька висновків нещодавнього опитування 1 800 користувачів Figma у семи країнах. Це показує, що генеративний ШІ, можливо, йде тим самим шляхом, що й смартфони, Інтернет і навіть персональні комп’ютери до нього: у міру того, як нова технологія загального призначення стає доступною та знаходить точку опори, багато зусиль витрачається на те, щоб зробити її більш інтуїтивно зрозумілою та корисною в нашому повсякденному житті. Це робота дизайнера.

Високі амбіції можуть призвести до «втоми від функцій» ШІ

Згідно з опитуванням, високі очікування щодо того, що генеративний ШІ зможе зробити найближчим часом, можливі. Вісімдесят дев’ять відсотків респондентів кажуть, що штучний інтелект матиме принаймні певний вплив на продукти та послуги їхньої компанії в найближчі 12 місяців; 37% кажуть, що вплив буде «значним або трансформаційним». Керівники, які контролюють процес прийняття рішень у компанії, налаштовані ще більш оптимістично і набагато частіше вважають штучний інтелект «важливим для цілей компанії».

Але таке мислення пов’язане зі своїм ризиком. Опитування показує, що штучний інтелект значною мірою перебуває на експериментальній стадії розробки: 72% тих, хто вбудовував штучний інтелект у продукти, кажуть, що він відіграє другорядну або не таку суттєву роль. Можливо, в результаті більшість респондентів вважають, що ще занадто рано говорити про те, чи впливає штучний інтелект на бізнес. Лише третина опитаних повідомили про покращення таких показників, як дохід, витрати або частка ринку, завдяки штучному інтелекту, і менше третини кажуть, що пишаються тим, як ШІ використовується.

Провівши десятки інтерв’ю з користувачами та аналіз, дослідники Figma виявили зростаючу байдужість до «ще однієї функції штучного інтелекту» — або того, що можна назвати «втомою від функцій штучного інтелекту». Навіть серед тих, хто створює продукти або нові функції цих продуктів, які включають штучний інтелект, понад 20% кажуть, що невирішення потреб або проблем користувачів є головною проблемою. Особливо це актуально серед дизайнерів, які працюють над цими виробами.

У той же час менше 50% респондентів, які працюють над продуктами та функціями штучного інтелекту, фактично щось відвантажили. Це говорить про те, що наближається хвиля нових розробок штучного інтелекту. Але викликає питання: чи всі ці команди та компанії стрімголов побіжать на ринок, втомлений від ШІ?

Чи зробить хороший дизайн ШІ кориснішим?

Згідно з опитуванням, перспективи впровадження та корисності штучного інтелекту виглядають туманними, якщо організації просто додадуть нові функції штучного інтелекту до своїх продуктів і оголосять про виконану роботу. Фактично, третина респондентів опитування обрали «послідовне включення функцій штучного інтелекту в існуючі продукти» як головну проблему зі списку з 11 проблем, що свідчить про те, що пошук способів справді покращити досвід роботи з продуктами за допомогою штучного інтелекту залишається пріоритетом.

Коли ChatGPT злетів у листопаді 2022 року, він використовував можливості, які вже були доступні. Тим не менш, OpenAI отримав негайне, широке впровадження завдяки досить простому вдосконаленню дизайну користувацького досвіду. Як зазначив дослідник OpenAI Ян Лейк у MIT Technology Review: «Ті самі базові моделі були доступні на API майже рік до виходу ChatGPT. З іншого боку, ми зробили його більш узгодженим з тим, що люди хочуть з ним робити. Він розмовляє з вами в діалозі, до нього легко отримати доступ в інтерфейсі чату, він намагається бути корисним». Якщо впровадження такого простого вдосконалення дизайну, як інтерфейс чату, було настільки ефективним, можна легко побачити потенціал у ще більшій кількості випадків використання, втілених у життя завдяки добре розробленому користувацькому досвіду.

«Існує потреба зустрічатися з користувачами там, де вони знаходяться, допомагаючи їм зрозуміти доступні їм інструменти… або випадки використання, коли вони можуть отримати користь [від ШІ]. “

Командам, які працюють над продуктами штучного інтелекту, потрібно буде продумати користувацькі потоки та взаємодії, які охоплюють текст, зображення та анімацію, ставлячи запитання на кшталт: Наскільки надійна система? Що відчує користувач, побачивши певний вид пропозиції? Чому той чи інший варіант може бути вдалим? Іншими словами, як буде оформлений досвід?

Як створити функції штучного інтелекту, які люди хочуть і яким довіряють?  

Розробникам потрібно буде опрацювати ці питання, навіть якщо у них є питання щодо самого штучного інтелекту. Головною проблемою, яку перерахували респонденти опитування, була оцінка якості результатів роботи штучного інтелекту, за якою слідували проблеми з безпекою або даними. Багато респондентів розширили свої відповіді і озвучили круту криву навчання, необхідну для роботи з новою технологією. Як сказав один респондент: «Важко залишатися на вершині хвилі, коли ти катаєшся на серфінгу під час цунамі».

Навіть з цими питаннями є ознаки того, що компанії вкладають більше ресурсів у розробку штучного інтелекту. Це включає в себе наймання дизайнерів, які зосередяться виключно на інтерфейсі користувача штучного інтелекту. Такі організації, як New York Times, Walmart і Wall Street Journal, а не традиційні технологічні компанії, розмістили вакансії з такими назвами, як старший редактор дизайну, AI Initiatives і старший UX-дизайнер, що спеціалізується на штучному інтелекті, для платформи розробників Walmart.

Що далі?

Багато галасу, високий попит і нерівномірна корисність: так з’явилися і мобільні додатки. Через роки наслідки явно трансформаційні. Якщо одним із способів, за допомогою якого компанії змогли диференціювати себе в епоху мобільних пристроїв, було надання добре розроблених продуктів і функцій, то, можливо, розробникам продуктів потрібно підготуватися до довгої гри. Як сказав футуролог Рой Амара: «Люди схильні переоцінювати короткостроковий вплив нових технологій, недооцінюючи їх довгострокові наслідки». Задоволення потреб користувачів і підвищення користі технології – це більше, ніж засіб для досягнення мети. Це, мабуть, єдиний шлях уперед.

До речі, нагадаємо: Figma, відома своїм інструментом для дизайну інтерфейсів, додала штучний інтелект до FigJam, своєї онлайн-дошки для співпраці. Цей апгрейд покликаний допомогти командам швидше та легше розпочинати роботу, пропонуючи персоналізовані шаблони та інструменти на основі їхніх потреб.

FigJam вже давно зарекомендував себе як цінний інструмент для команд, які прагнуть спільно працювати над проектами, генерувати ідеї, проводити мозкові штурми та візуалізувати інформацію. Завдяки безмежному полотну, різноманіттю інструментів, можливостям співпраці в реальному часі та інтеграції з Figma, FigJam пропонує все необхідне для ефективної командної роботи.

Ось деякі з ключових переваг використання FigJam:

  • Швидкий початок роботи: завдяки новому штучному інтелекту FigJam може пропонувати персоналізовані шаблони та інструменти, які відповідають потребам вашої команди, економлячи час і зусилля.
  • Безмежні можливості: створюйте необмежені простори для візуалізації своїх ідей за допомогою безмежного полотна.
  • Різноманіття інструментів: від текстових блоків і фігур до зображень, стікерів і ручок – FigJam пропонує все необхідне для спілкування своїх ідей.
  • Співпраця в реальному часі: працюйте над однією дошкою одночасно з іншими членами команди, бачте зміни один одного та спілкуйтесь у чаті.
  • Інтеграція з Figma: легко імпортуйте та експортуйте дизайни з Figma, щоб використовувати їх у FigJam.
  • Доступність: доступний у веб-браузері, а також на macOS, Windows та iPad.

FigJam може використовуватися для:

  • Проведення брейнштормів: генеруйте та візуалізуйте ідеї, проводьте мозкові штурми з командою.
  • Створення прототипів: створюйте швидкі та прості прототипи інтерфейсів користувача.
  • Планування проектів: складайте дорожні карти, плануйте спринти та відстежуйте завдання.
  • Спілкування: обмінюйтесь ідеями, коментарями та відгуками з членами команди.
  • Освіта: створюйте інтерактивні уроки та презентації.

На закінчення додамо ще, що Figma для ознайомлення пропонує безкоштовні та платні ліцензії.

Безкоштовна для особистого та некомерційного використання: Цей план підходить для фрілансерів, студентів та ентузіастів дизайну.

Обмеження:

  • 3 проекти
  • 2 редактори на проект
  • 30-денна історія версій
  • Обмежені функції прототипування

Безумовно, для комерційного та професійного використання необхідно перейти на платні версії. Більше деталей та ціни можна отримати у постачальника – компанії Ідеалсофт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Відчуйте потужність з новим Lexus GX – 2024
Next post Vape Banda – широкий выбор электронных сигарет, жидкостей и аксессуаров