Харчування при розладі харчової поведінки

Розлади харчової поведінки є психічними захворюваннями, що виникають внаслідок порушень нормальних прийомів їжі. Людина концентрує усю свою увагу на їжі, тобто, вона асоціюється з нав’язливими думками, стресом чи страхом. Це може бути дуже небезпечно для організму та життя взагалі. Тому з цим варто боротися, а найкращим методом стане дієта при РХП та консультації зі спеціалістом.

Види РХП та їх особливості

До розладів харчової поведінки належать такі стани:

  • анорексія, під час якої людина споживає малу кількість їжі, адже боїться набрати зайву вагу;
  • булімія: супроводжується регулярними переїданнями, коли людина приймає проносні і викликає блювоту, щоб контролювати вагу;
  • переїдання: повне неконтролювання харчування, що характеризується надмірним переїданням з соромом і провиною після вживання їжі.

Дуже часто пацієнти не визнають ці стани і вважають це нормальним. Тому варто рідним прийти на допомогу та звернутись до лікаря-дієтолога, щоб спостерігати за правильним харчуванням.

Як боротись з такими проблемами

Найкращим варіантом в такому випадку стане допомога дієтолога та психолога. Їх спільна робота допоможе нормалізувати стан пацієнта та вилікувати дану проблему.

  1. Дієтологи виконують аналіз метаболічного профілю і призначають харчування при РХП, щоб людина не переїдала та не голодувала.
  2. Психолог допоможе розібратися в причинах, що викликали розлади харчування. А також пропрацює ці ситуації та допоможе позбутись комплексів.

Але також не менш важливим є врахування наявності хронічного захворювання чи подібного перед побудуванням програми харчування. Варто вчасно звернутись до кваліфікованих спеціалістів, тоді лікування буде більш ефективним.

Як харчуватись при РХП?

Відновлення після РХП повинно супроводжуватися правильним харчуванням. При анорексії, коли стан нормалізувався, спеціалісти рекомендують вживати висококалорійні продукти та додати у раціон їжу з високим вмістом білка. Також варто включити свіжі фрукти та овочі, додати більше вітамінів та мінералів.

Під час переїдання дуже важливо вживати здорову та органічну їжу. У раціон варто додати більшу кількість овочів та зелені. Тваринні жири рекомендують замінити на рослинні. Потрібно пити більше води, харчуватися 3-4 рази на день невеликими порціями. Також треба зменшити кількість солодких та калорійних продуктів. Але обов’язково це харчування повинен означати спеціаліст по особливостям ситуації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Кирило Буданов провів робочу зустріч із екскомандувачем Сил спеціальних операцій США адміралом Вільямом Макрейвеном
Next post Как выбрать электронный кошелек для криптовалюты