Термогігрометри в лазні та сауні – навіщо і для чого?
У лазні часто використовуються контрольно-вимірювальні прилади, у тому числі пристрої для оцінки вологості. Йдеться про гігрометри. Навіщо їх ставити у парилці? З їх допомогою створюється безпечний і водночас комфортний мікроклімат. Адже відвідувачі лазень та саун мають розуміти, що категорично не можна допускати за високої температури високі показники вологості. Для здоров’я це небезпечно. Якщо говорити про сауни сухого жару, то тут температура може досягати 110 градусів, але вологість має бути до 30%. Що ж до вологих лазень, то температура там часто буває 60 градусів, а вологість навпаки висока (близько 85%). Термометри та гігрометри для сауни та лазні можна придбати на сайті saunashop.com.ua
Які банні гігрометри бувають?
Розрізняють кілька гігрометрів, які можуть монтуватися у лазні:
- Електричні, ще їх називають цифровими. За ними відзначається невелика паспортна похибка. На вигляд схожий на електронний термометр. Тут є цифровий екран та датчик (виносний). Нерідко такі пристрої застосовуються в парогенераторах чи пристроях, створюють пар. На додаток йде пульт і пристрій під’єднується до печей. Цей варіант – це відмінний варіант для саун, лазень комерційного характеру.
- Психометричні. За допомогою таких приладів вимірюється різниця показників, отриманих від стандартного термометра, сухого та вологого у разі вологого термометра зволоження відбувається завдяки застосуванню дистильованої води. Тут важливо виконувати певні розрахунки, використовуючи таблиці. Але в лазні це робити не так зручно, тому використовуються дані пристрої не так часто по відношенню до подібних приміщень. Вартість таких пристроїв невелика.
- Стрільні, ще називаються механічними. В основі подібних пристроїв знаходиться волосся людини, яка знежирена. Замість нього може використовуватися синтетична нитка. Коли в лазні змінюється вологість, то нитка буде подовжуватися або коротшати. Елемент пов’язаний зі шківом, завдяки чому стрілка переміщається по всьому циферблату. Подібний гігрометр відмінно підходить для лазень приватного типу.
Є можливість придбати гігрометри окремо або в комплекті зі станцією. Станція – це годинник, гігрометр, термометр. Всі ці пристрої використовуються у лазні. Такі комплекти відрізняються зручністю, адже контроль вологості також потребує показань, отриманих із термометра. Завдяки присутності годинника можна знати час, який людина провела в сауні і отримала максимально можливу користь. Іноді станції містять такий елемент, як барометр. Він необхідний для регулювання тиску.
Як правильно вибрати гігрометр?
Перший момент, який варто враховувати при виборі пристрою, це корпус. Цей елемент відрізняється герметичністю, стійкістю до вологості, високим показником температури, безпекою.
Найкраще підібрати виріб, виготовлений із дерева. Матеріал відомий низькою теплопровідністю. Якщо раптом людина випадково до нього торкнеться, то опіку не буде. Елементи конструкції зроблені прозорими, для їхнього виробництва застосовують термостійке скло. Воно має витримувати до +120 градусів.
Зважається також на такий момент, як діапазон допустимих показань. Ідеальний варіант, коли показник у межах 0-100%. Але якщо ми говоримо про лазні, то тут допускається 30-100%. Шкала, в якій проводяться виміри, має бути помітною.
Також важливо купувати якісний прилад, який підходитиме спільному інтер’єру.