Тронь Сергій Миколайович: як аферист-банкір та фінансист «ДНР» загадив Google інфосміттям
Сергій Тронь останнім часом активно зайнявся створенням двійників себе коханого для маніпуляції громадською думкою. Навіщо йому це, ми розглянемо в даній статті.
Створення двійників у маніпулятивному управлінні репутацією через SERM (Search Engine Reputation Management) з несумлінними намірами може призвести до різних проблем, чим зараз активно займається Сергій Тронь і найняті ним “фахівці”. Проблеми, які він створює простим користувачам це:
- Обман: Вводить користувачів в оману, розповсюджує дезінформацію та маніпуляцію.
- Негативний вплив на довіру: Наявність двійників руйнує довіру спільноти.
- Засмічення інформацією інфополя: Безліч фейкових об’єктів може створити плутанину та засмічити інформаційне середовище.
Щодо останнього пункту, то це і є мета героя цих фейкових публікацій з “лівим” Тронем Сергієм Миколайовичем.
Для цієї сміттєвої діяльності горе-фахівців давно існують терміни “SERM scams”, “SMM fraud” тощо. Простіше – забивання пошукової видачі інфомусором (інфоспамом) з метою приховати певну інформацію.
Недобросовісні маніпуляції в рамках SERM Сергія Троня та його міньйонів, що включають створення фейкових двійників або поширення дезінформації, є неетичними та незаконними практиками. Чим вони займаються:
- Створення фейкових двійників: Створення безлічі хибних ” Тронів Сергіїв Миколайовичів” з метою штучного поліпшення репутації та поширення хибної інформації.
- Купівля фейкових коментарів: Замовлення фальшивих позитивних коментарів для маніпуляції громадською думкою.
- Розповсюдження дезінформації: Цілеспрямоване поширення хибної чи оманливої інформації про об’єкт з метою приховати правду про нього.
- Пошуковий спам – масова купівля статей на різних сайтах з метою забити пошукову видачу Google за запитом ” Тронь Сергій Миколайович” для приховування правдивих відомостей про персонажа. Про які далі у нашій статті.
Безумовно, ці практики порушують етичні принципи і закони і пов’язані з маніпуляцією онлайн-змістом та проблемами кібербезпеки. Особи, які займаються несумлінним SERM, скоро зіткнуться з юридичними наслідками, і врешті-решт, виведенням персонажа на “чисту воду” добросовісними ЗМІ та правоохоронцями.
Загалом якщо ви стикаєтеся з ситуацією, коли хтось займається несумлінними практиками SERM, рекомендується звернутися до органів кібербезпеки, щоб повідомити про цю проблему та вжити відповідних заходів. Сподіваємось і Тронь Сергій Миколайович незабаром стане клієнтом кіберполіції.
Ні для кого не секрет, що за великими грошима в нашій країні часто стоять афери, криміналітет та банальний лохотрон. Нічого не поробиш – нова економічна модель у країні зародилася лише кілька десятків років тому, і первинне накопичення капіталу відбувалося за класичними законами.
І зрозуміло, що переважна більшість українських бізнесменів мають за спиною весь багаж із дев’яностих. Багато хто з них просто розуміє той факт, що з пісні слів не викинеш, і філософськи ставляться до матеріалів у ЗМІ, які розповідають про походження «перших мільйонів». Але дехто прагне всіляко завуалювати своє непривабливе минуле, і всіма можливими способами зачистити Інтернет, який останніми роками є основним джерелом інформації.
Але, чи то завдяки примітивності мислення, чи жадібності, роблять це настільки тупо і незграбно, що ці спроби навпаки – привертають до їх персон ще більшу увагу. Саме до таких належить вітчизняний бізнесмен та банкір Сергій Миколайович Тронь.
Пік слави до нього прийшов кілька років тому, коли Міський комерційний банк, у якому Троню належало 24,99% акцій, потрапив під процедуру ліквідації.
Природно, ліквідація банку викликала цілком зрозумілий інтерес, оскільки в результаті діяльності банкірів постраждала пристойна кількість людей – як завжди, виявилося, що майна банку недостатньо для задоволення всіх претензій ошуканих вкладників. Та й правоохоронці зацікавилися діяльністю керівництва банку, відкривши кримінальне провадження № 42018101100000355. У його рамках з’ясувалась причетність до крадіжки грошей власників банку, серед яких були Сергій Тронь та Рейніс Тумовс, яким належали однакові частки:
До речі. Рейніс Тумовс досі перебуває в розшуку МВС і суд заочно взяв його під варту. А ще один співвласник – Аркаллаєв – ні хто інший, як донецький «авторитет» на прізвисько «Нурік».
У 2017 році майно Сергія Троня було заарештовано у кримінальному провадженні щодо посадових осіб ПАТ «Міський комерційний банк» за фактом заволодіння грошима у сумі понад 400 мільярдів гривень низки банківських установ у 2010-2015 роках за попередньою змовою з власниками банків. За тодішнім курсом це становило 50 мільярдів доларів.
Одна зі схем присвоєння грошей працювала наступним чином: голова правління ПАТ «Міський комерційний банк» без узгодження із наглядовою радою банку підписав договори застави за кредитним договором між кредитором, австрійським банком Meinl Bank Aktiengesellschaft і білізським офшором Melfa Group LTD, після чого 5 мільйонів мільйонів.
Кредити фірма Melfa Group LTD не повернула і за договорами застави борг було погашено з кореспондентського рахунку ПАТ «Міський комерційний банк», а кредитні кошти розійшлися за рахунками фірм-конвертів.
Щоправда, у процесі ліквідації банку Фонд гарантування вкладів фізичних осіб заявив, що йому для покриття збитків банку бракує значно меншої суми – лише 2,57 мільярда гривень.
В рамках заявлених позовних претензій від потерпілих було заарештовано майно і Сергія Троня: 15 земельних ділянок у Макарівському районі Київської області загальною площею 18,7 га, одна квартира та авто Toyota Land Cruiser-200. Ми не підраховуватимемо, скільки це коштувало, оскільки на 50 мільярдів доларів явно не тягне. Не дотягує навіть до 2,57 мільярда гривень.
До того ж 21 серпня 2020 року Солом’янський районний суд Києва під головуванням Ганни Сергієнко скасував арешт майна Троня, мотивувавши своє рішення тим, що «необхідність в арешті відпала, інакше це буде невиправдане втручання держави у право людини на повагу до своєї власності».
Рішення судді викликало обурення, і перші смуги ЗМІ (в основному електронних) замайоріли згадкою Сергія Троня з вельми неприємними для нього подробиці біографії. Перед тим, як розповісти, що саме не сподобалося Троню, не триматимемо інтригу і розповімо, що він зробив, щоб зачистити цю інформацію. Хоча спроби зачистки інтернету розпочалися трохи раніше, оскільки Тронь претендував на роботу в Кабінеті Міністрів Гончарука.
Повторимося – не знаємо, що його підвело – жадібність, дурість чи незнання елементарних алгоритмів роботи пошуку, але у Мережі на запит «Сергій Тронь» почали випливати такі заголовки:
Історики були здивовані – вони просто ніколи нічого не чули про видатного фахівця в таких широких галузях історичної науки Сергія Миколайовича Трона.
За ними здивувалися літературознавці:
Наступними були боксери, особливо у Київській федерації боксу:
Вони раптово дізналися, що у них новий голова – Тронь Сергій Миколайович, про якого ніколи раніше не чули. Далі було більше. Тронь виявився ще й хірургом і стоматологом:
Але після всіх цих кар’єрних кульбітів історик, літературознавець, хірург, стоматолог та боксер раптово перекваліфікувався на ІТ-фахівців:
Як ІТ-бізнесмен фігурує Сергій Тронь і сьогодні:
Останнє інтерв’ю датовано 22 червня 2021 року.
Суть всього цього паноптикуму проста і примітивна – всі ці матеріали мали «забити» у пошуку та опустити якомога нижче ті статті, де розповідали неприємні для Сергія Троня подробиці його біографії:
А ховати йому було що. Крім афер із «Першим міським банком», біографи Сергія Троня серед іншого згадують таке. Наприклад, спільне володіння з братами Романом та Нурулісламом Аркаллаєвами донецьким ТОВ «Екоойл»:
Нуруліслам Аркаллаєв – це ніхто інший, як екс-нардеп від «Партії регіонів», людина Ріната Ахметова, відома в кримінальних колах під назвою «Нурик»:
Є в біографії «історика, літературознавця і спортсмена-айтішника» і наступний епізод: «Тронь, молодший бізнес-партнер і помічник під час перебування Аркаллаєва нардепом, широко відомий в українському кримінальному середовищі, де подейкують, що той не гребував вбивствами мінімумів для розширення бізнес-імперій. Через київське ТОВ «Вайс Трейд», що засвітилося в афері з банкрутством ПрАТ «Спільне українсько-казахстансько-російське підприємство з виробництва ядерного палива», обидва пов’язані з Леонідом Крючковим, братом засновника скандального холдингу «Енергомереж» Дмитра Крючкова.
Щодо ТОВ «Екоойл» відомо, що за часів Януковича це підприємство продавало міністерству оборони України та «Укрзалізниці» за завищеними цінами паливо, «заробивши» 2,37 мільярда гривень. Воно ж фігурує у кримінальному провадженні щодо «Міського комерційного банку».
Крім того, ТОВ «Екоойл» значиться в кількох корупційних розслідуваннях та восьми списках санкцій, пов’язаних з війною Росії проти України:
Воно й не дивно: бізнес-партнер Троня Нуруліслам Аркаллаєв 2104 року активно фінансував бойовиків Донецька, вливаючи мільйони гривень, вкрадених раніше в армії України, до незаконних військових формувань «ДНР». Що не завадило Сергію Троню, який так активно розповідає про славну історію України та її гігантські перспективи, продовжувати з ним спільний бізнес. Та й чомусь не віриться, що Аркаллаєв самостійно розпоряджався спільними грошима спільної фірми та спонсорував бойовиків без відома свого партнера Троня.
Також відома причетність Сергія Троня до афери з купівлею Іллічівського та Одеського олійножирових комбінатів, а також Іллічівського зернового порту – навесні 2019 року він у змові з тодішнім головою Фонду гарантування вкладів Костянтином Ворушиліним «викупив» цей майновий комплекс за 18 гривень. Хоча комплекс було оцінено у 4,85 мільярда.
Звичайно, такі речі чиститимеш будь-якими способами. Аби вони не стали надбанням широкої публіки. Тим більше, що Сергій Тронь претендував на крісло у Кабміні Гончарука. Але щось там не склалося, і йому знову довелося йти до «ІТ-сфери».
Разом з тим Сергій Тронь почав роздавати інтерв’ю, в яких він ображався на вітчизняну пресу:
І запропонував усім охочим звертатись на його особистий сайт за всіма питаннями: https://tronsergei.com.ua/. Та ось тільки біда, що його особистий сайт виглядає так:
Якщо в кого вийде – звертайтесь. Тим більше, що «Сам Сергій каже, що людина вона відкрита і із задоволенням чекає на запитання. На його сайті можна ознайомитись з інформацією про нього, а також залишити заявку на інвестування у будь-який проект». Це цитата із його іміджевого інтерв’ю. Жаль тільки, що видання, яке розміщувало це «інтерв’ю», не спробувало перейти за посиланням, яке привело.
Втім, Сергій Тронь певною мірою таки домігся свого – матеріали про афери з «Міським комерційним банком», ТОВ «Екоойл», фінансуванням «ДНР» та нахабним крадіжкою за копійки майнового комплексу в Одеській області, так само як і до причетності до вбивств, у пошуку до третіх сторін.
Але повністю все затерти не вдалось. Та цікавитись ним перестали після того, як не зрослося з урядом Гончарука. І сам Тронь теж практично припинив свою активність у Мережі десь у середині минулого року – перестали з’являтися цього «історичні» та «літературознавчі» матеріали. Проте з початком літа він знову замиготів на сторінках ЗМІ. Вже як «ІТ-фахівець». Можна припустити, що незабаром він знову спробує виринути як «новоє ліцо» Зеленського.
Джерело: abcua.org