Очищення теплиці

Як ефективно очистити теплицю

Надзвичайно важливо правильно прибирати теплицю https://novateplica.com.ua/uk/, оскільки чим брудніша теплиця, тим легше поширюватися шкідникам і хворобам і тим важче проникнути дорогоцінному сонячному світлу.

Ось контрольний список, якого ми рекомендуємо вам дотримуватися, коли ви прийдете робити глибоке очищення теплиці:

Інтер’єр:

 1. Приберіть усе з теплиці – особливу увагу слід приділити тому, що знаходиться під усіма вашими рослинами та горщиками. Ви можете виявити, що є слимаки, яйця або комахи, яких потрібно видалити.
 2. Очистіть усі вийняті горщики та ретельно протріть усі боки, працюйте зверху вниз, оскільки це заощадить ваш час, коли ви наприкінці прийдете вимітати все сміття з теплиці.
 3. Візьміть відро теплої води з милом і почніть працювати по теплиці, витираючи її зверху вниз. Обов’язково приділяйте велику увагу обробленим ділянкам, які особливо вкриті мохом або чимось подібним.
 4. Після того, як ви добре почистили всю теплицю, візьміть стару зубну щітку та почніть працювати у важкодоступних місцях вашої теплиці та обов’язково добре їх очистіть.
 5. Тепер, коли ви ретельно почистили теплицю, обов’язково добре промийте її чистою водою, ретельно почистивши підлогу та промивши її.
 6. Дайте теплиці повністю висохнути, це може зайняти день-два, не поспішайте!
 7. Коли теплиця висохне, ви можете продезінфікувати її за допомогою надійного засобу. Це гарантує, що всі хвороби та шкідники протягом тривалого часу не повертаються. Будьте обережні, вибираючи дезінфікуючий засіб, щоб уникнути будь-яких потенційно шкідливих хімікатів, особливо якщо ви вирощуєте рослину органічно або маєте тварин, які вільно гуляють.

Зовні:

 1. Очистіть периметр – садові меблі, квіткові горщики, прикраси тощо.
 2. Видаліть будь-які бур’яни, які з’явилися навколо основи та фундаменту конструкції. Зверніть особливу увагу на будь-які сторони теплиці з меншим доступом, наприклад ті, що прилягають до стіни або паркану. Це полегшить прибирання, а також допоможе виявити будь-які проблемні місця, наприклад будь-які щілини чи отвори, куди можуть проникнути миші та інші шкідники.
 3. Вимкніть автоматичні вентиляційні отвори – це значно спростить очищення даху, оскільки під час роботи під час сонячних променів жодні несправні вентиляційні отвори не почнуть відкриватися.
 4. Очистіть жолоби та приберіть будь-яке листя з даху теплиці з полікарбонату https://novateplica.com.ua/uk/teplitsy-iz-polikarbonata/щіткою з м’якою щетиною. Зараз також може бути вдалий час, щоб зняти жалюзі, щоб зберігати їх на зиму.
 5. Після того, як велике сміття буде очищено, ви можете почати очищати конструкцію мильною водою. Довга швабра з висувною ручкою ідеально підходить для того, щоб дотягнутися до хребтів.
 6. Ми рекомендуємо ще раз пройти конструкцію свіжим відром мильної води, щоб скло було максимально чистим.
 7. Після очищення ви можете відполірувати скло м’якою тканиною або бавовняною футболкою, щоб уникнути плям.

Примітка: уникайте використання кислотних засобів для чищення, оскільки це призведе до корозії алюмінієвої рами.

Ви будете раді почути, що безпечне скло набагато легше чистити, ніж садове скло та полікарбонат. Головним чином це пов’язано з його міцнішим складом, тобто вам не потрібно турбуватися про те, наскільки сильно ви тиснете на скло під час чищення. Варто також зазначити, що на полікарбонаті немає канавок, з якими можна боротися, лише гарні та легкі плоскі поверхні!

Як часто потрібно чистити теплицю?

В ідеалі ви повинні чистити всю конструкцію теплиці принаймні раз на рік. Ми рекомендуємо очищати вашу теплицю в холодні місяці року, коли ваша теплиця, ймовірно, найбільш порожня, оскільки це значно полегшує прибирання та займає менше часу. Рання весна також є сприятливим часом для прибирання перед початком сівби, і якщо ви зробили добре прибирання ще взимку, навесні у вас буде менше роботи.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Боротьба зі шкідниками

Як позбутися борошнистої роси в теплицях

Однією з найпоширеніших форм грибкових захворювань рослин є борошниста роса. Цю хворобу дуже легко визначити по появі білих або сірих борошнистих плям на поверхні листя. На щастя, хвороба зазвичай виглядає набагато гірше, ніж є, і дуже рідко рослини гинуть внаслідок борошнистої роси. Кабачки є чудовим прикладом культури, яка дуже схильна до цієї проблеми.

Тим не менш, естетичний вигляд ваших рослин буде значно гіршим, а ріст сповільниться, поки рослина продовжує боротися з хворобою, якщо борошниста роса все-таки захопить ваші культури. Найпростіші засоби часто можуть бути найкращими, особливо для органічних садівників, тому спробуйте поєднати харчову соду з рідким милом, щоб полегшити симптоми. Майте на увазі, що харчова сода може викликати корозію алюмінію, тому, якщо ви потрапили на свою теплицю чи сцену, швидко витріть її.

Є кілька профілактичних заходів, які можна вжити, щоб звести до мінімуму ймовірність ураження борошнистою росою також ваших тепличних рослин:

 • Тримайте рослини на достатній відстані один від одного – хороша циркуляція повітря життєво важлива для запобігання борошнистої роси.
 • Намагайтеся не удобрювати рослини; слід віддавати перевагу добриву з повільним вивільненням, оскільки воно забезпечує контрольований ріст.
 • Зведіть до мінімуму затінення ваших рослин – це не повинно бути проблемою в теплиці, але переконайтеся, що ваші рослини отримують принаймні 6 годин сонячного світла щодня.

Як позбутися від зеленки в теплицях

Якщо у вашу теплицю проникли зелені мошки, ви не самотні. Зелена мошка заслужила собі репутацію одного з найбільш дратівливих садових шкідників, оскільки вони з’являються натовпом, і як тільки одна зелена мошка з’явиться у вашій теплиці, ви побачите, що багато інших не відстають.

На щастя, є багато способів позбутися цих настирливих комах у вашій теплиці:

 • Вибухніть їх – просто візьміть шланг і здуйте ними будь-які уражені рослини. Це може бути складною технікою, якщо ви маєте справу з делікатними рослинами та культурами, але не варто скидати її з рахунків. Обов’язково подивіться під листям, адже саме там, швидше за все, ховаються зелені мошки!
 • Липкі пастки – встановлення кількох саморобних або куплених у магазині липких пасток навколо вашої теплиці є економічно ефективним і простим способом позбутися зелених мошок. Просто візьміть картку жовтого кольору і змастіть її липким розчином (мийний засіб і вазелін підходять) і повісьте пастки біля найбільш уражених рослин. Ви побачите, що зелені мошки будуть злітатися в ці пастки, і ваша теплиця більше не матиме проблеми з цими шкідниками!
 • Засіб від комах – будьте обережні, використовуючи цей метод, оскільки деяким культурам буде гірше, якщо вони контактуватимуть з ним. Завжди читайте будь-які засоби від комах, які ви використовуєте в теплиці, оскільки ви можете виявити, що це негативно вплине на ваші рослини.

Як вивести мишей з теплиці

Ні для кого не секрет, що гризуни у вашій теплиці можуть завдати великої шкоди. Від поїдання вашої розсади до обгризання пластикових горщиків, дерева та всього іншого, за що вони можуть потрапити своїми лапами, вони – біда!

Є кілька простих кроків, які ви можете зробити, щоб не допустити мишей у свою теплицю, але ви дійсно повинні бути пильними та постійно стежити за ознаками появи гризунів у вашій теплиці та саду. По-перше, якщо у вашій теплиці є відкриті ділянки, будь то розбите скло або несправна жалюзі, обов’язково заблокуйте їх. Якщо ви забороните доступ до мишей у джерелі, то у вас не повинно виникнути з ними проблем, це дуже просто!

Якщо у вас немає легких точок доступу для мишей, ми рекомендуємо очистити теплицю, щоб їм було ніде сховатися. Заросла трава та бур’яни у вашій теплиці є чудовим місцем для гризунів, де можна сховатися, тож тримайте все в порядку. Крім того, само собою зрозуміло, але не залишайте корм для домашніх тварин у безпосередній близькості від теплиці, оскільки це приверне мишей та інших гризунів.

Як позбутися від грибкових мошок в теплицях

Хоча грибкові мошки не будуть активно їсти ваші культури, вони є загальною неприємністю у вашій теплиці та відомі тим, що передають грибкові патогени, такі як Botrytis. Ви можете пробачити бажання позбавити свою теплицю від грибних мошок

Боротьба з цими шкідниками дуже схожа на те, щоб позбавити теплицю від мишей, оскільки вам потрібно буде підтримувати вільне від бур’янів середовище у вашій теплиці та підтримувати її загалом у чистоті. Грибних комарів приваблюють мертві та гнилі рослинні матеріали, тому важливо приділяти час належному регулярному чищенню теплиці та стежити за тим, щоб рослини, що переростають і гниють. При цьому намагайтеся не перезволожувати рослини, так як грибних мошок тягне до рясної вологи.

Якщо ви зберігаєте компостну ємність у теплиці, ви також можете подумати про її переміщення, якщо у вас постійна проблема з грибковими мошками.

Якщо вам важко позбутися шкідників, користуючись цими порадами щодо профілактики, ви можете скористатися біологічними методами боротьби, наприклад нематодами. Ми віддаємо перевагу використанню нематод, оскільки він надзвичайно ефективний проти грибкових мошок і безпечний для ваших рослин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post 10 причин, чому вашому саду потрібна теплиця
Next post Александр Доровской — фармацевтический магнат препятствует продаже качественных лекарств в Украине, заменив их фуфломецином от собственной ФК «Здоровье»