Як проходить консультація з психологом?

Одне з найбільших питань для тих, хто ніколи не був на терапії, це зрозуміти, як працює консультація з психологом. Для деяких це велика загадка, але в цій статті ми допоможемо вам зрозуміти, а також демістифікувати деякі помилкові уявлення. Перш за все, важливо почати з деконструкції певних уявлень людей про те, що означає звернутися за допомогою до психолога:

Це не означає, що ти божевільний

Протягом багатьох років психологічні захворювання були табу. Ніхто відкрито не говорив на цю тему, оскільки це вважалося «божевіллям». Тому звернення до психолога викликало несхвалення. На жаль, все ще є ті, хто так думає, і необхідно скасувати ці концепції, оскільки саме вони часто заважають людям звернутися до терапії, навіть коли вона їм потрібна.

Це не означає, що ти слабкий

Інша помилкова ідея полягає в тому, що відвідування терапії означає, що ви не здатні вирішити свої проблеми і є слабкою людиною. Це поитлка! Звертатися за допомогою до професіонала для вирішення особистих проблем – це не синонім слабкості, це прояв сили, оскільки не кожен має сміливість виявляти свої проблеми.

Це не означає викидати гроші на вітер

Є також ті, хто каже, що терапія – це все одно, що «викинути гроші на вітер». Це тому, що в такому безпосередньому суспільстві, як наше, люди шукають чарівних і швидких рішень своїх проблем. Терапія є поступовим процесом, який може тривати місяці або роки, але, безумовно, приносить користь. Немає сенсу думати, що один або два сеанси вирішать усі ваші проблеми, тому що це не так – вам потрібно пережити цей шлях і визнати, що результати прийдуть у середньостроковій або довгостроковій перспективі.

Як проходить консультація психолога?

Ну а тепер настав час заглибитися в динаміку сеансів і зрозуміти, як працює консультація психолога. Одне з найбільших питань – що відбувається на першій зустрічі з психологом. У цей початковий момент фахівець і клієнт повинні пізнати один одного. Це буде легка бесіда, в якій психолог запитує базову інформацію про життя пацієнта: хто він, чим займається, з чим працює тощо.
Крім того, вас також запитають про причини, які спонукали вас до терапії. Не хвилюйтеся, якщо ви не знаєте, як точно відповісти на це питання, адже психолог допоможе вам розібратися у ваших внутрішніх проблемах. Найголовніше — не боятися говорити все, що хочеш, оскільки терапія — це процес, який відбувається через розмову. Тому чим більше ви зможете висловити свої почуття, тим краще буде.
Спочатку ви можете бути більш нервовими або сором’язливими, але поступово це має покращитися, і відносини психолога та пацієнта зміцняться. Скористайтеся цим моментом, щоб поставити запитання про те, як проходять сеанси та процес терапії в цілому – це спосіб зробити вас більш комфортними та безпечними. Психолог, у свою чергу, скористається цим початковим сеансом, щоб глибше розібратися в причинах, які привели вас туди, оцінити ваші потреби та доцільність проведеного лікування.

Що відбувається на інших консультаціях у психолога?

Якщо ви продовжуєте заняття, вони повинні проходити раз на тиждень і зазвичай триватимуть 1 годину. У разі необхідності психолог також може запропонувати два заняття на тиждень. Пунктуальність надзвичайно важлива для того, щоб сеанс був плідним, а відданість обох сторін є важливою для досягнення прогресу в стані пацієнта.
Не надто турбуйтеся про те, про що говорити під час занять, оскільки психолог відповідає за ведення розмови. Важливо відчувати себе комфортно і поступово налагоджувати довірчі відносини з професіоналом. Якщо ви відчуваєте сильну тривогу, варто обговорити це з самим психологом, щоб він зрозумів, що можна покращити або змінити під час занять. Сеанс можна перервати в будь-який момент, однак, якщо ви хочете припинити лікування, важливо подумати про причини, а також поговорити з фахівцем про причини відміни.

Як дізнатися, чи потрібен мені психолог?

Тепер, коли ви знаєте, як проходять консультації з психологом, важливо також чітко зрозуміти, коли треба звернутися за допомогою до фахівця. Перш ніж перейти до основних причин, які вказують на необхідності терапії. Кожен може і повинен пройти терапію в певний момент свого життя , зрештою, у всіх нас є особисті чи професійні проблеми, над якими потрібно працювати всередині. Незважаючи на це, у деяких випадках ця потреба більш очевидна. Ознайомтеся з ситуаціями, в яких неодмінно варто звернутися за допомогою до психолога:

  • Кінець стосунків і незнання, як впоратися з розривом;
  • Відчуття самотності та бажання мати з ким поговорити;
  • Професійні зміни;
  • Особисті зміни, наприклад шлюб, діти тощо;
  • Страждання щодо того, як справлятися зі своїм високим рівнем тривоги та стресу;
  • Втрата близької людини і нездатність подолати біль;
  • Зміна країни, місця проживання;
  • Дуже низька самооцінка і вважає себе неповноцінними у всіх аспектах життя;
  • Високий рівень тривоги, депресія;
  • У вашому житті складні і невирішені сімейні обставини.

Це лише деякі з причин піти на терапію, і їх ще багато! КПТ психолог онлайн може допомогти у подоланні цих життєвих обставин. Замовляйте консультацію професійного психолога та змінюйте своє життя на краще.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Промышленные швейные машины и индивидуальный пошив одежды
Next post Захист хмарних мереж – основні проблеми