Які бувають шлагбауми та з чого вони складаються

В цій статті поговоримо про шлагбауми, а саме про загальну технічну частину найпоширеніших типів шлагбаумів. Заглянемо всередину, і загалом опишемо конструкцію.

Типи шлагбаумів .

Їх існує чимала різноманітність, але в цій статті ми торкнемося найпопулярніші – електромеханічні , які у свою чергу, можна розділити за типом роботи: відкатні та підйомні. І ті й ті бувають антивандальні чи звичайні.

Відразу розберемо тему антивандальності. За бажання зламати можна все, що завгодно. Плюс захищеного шлагбауму полягає лише в тому, що без знання структури, пошкодити в найкоротші терміни можна буде лише зовнішнє обладнання, що не приведе шлагбаум до повної непридатності. У цьому полягає глобальний сенс антивандальності.

Заглянемо у технічний бік.

Весь пристрій шлагбауму можна розділити на складові:

  • Стійка (тумба) – основний каркас шлагбауму. Можуть відрізнятися по товщині металу та рівні захищеності від вандалізму.
  • Привід – мотор, що відкриває та закриває силовий елемент. Відрізняються за потужністю та швидкістю. Для правильного вибору потрібно приблизно розуміти в якому режимі передбачається використання шлагбауму (чим більша інтенсивність, тим потужніший і надійніший потрібен привід).
  • Група безпеки – фотоелементи. Працюють за принципом переривання променя (спрацьовують при перетині та не дають шлагбауму продовжити закриття). Розрізняються за видом підключення – провідні та бездротові (у кожного є плюси та мінуси, але не будемо в це сильно заглиблюватися).
  • Стріла– частина шлагбауму, що безпосередньо перекриває проїзд/прохід. Найчастіше виготовлена ​​з металу, пофарбованого порошковою фарбою яскравого кольору. На неї встановлено зубчасту рейку, за допомогою якої привід пересуває стрілу. (У разі відкатного шлагбауму). Чим міцніше стріла – тим краще (на неї припадають основні удари).
  • Виклична панель – необхідна для проїзду спец. транспорту, а також транспорту гостей, кур’єрів, таксі та ін.) Найчастіше підключена до цілодобово диспетчерської служби, яка має можливість відкриття шлагбауму.
  • Елементи управління шлагбаумом – головна схема приводу, блок автоматики, модуль gsm для відкриття за допомогою дзвінка, модуль прийому сигналу з пульта, лампа індикації руху стріли та інше.
  • Елементи руху– опорні ролики (у разі відкатного шлагбауму), верхні ролики (підтримка стріли), а також приймальна стійка з пасткою, до якої входить стріла під час закриття.

Окремо стоїть система відеоспостереження , яка допоможе знайти винуватця у разі ДТП або навмисного завдання шкоди обладнання.
Не обов’язкова до встановлення, проте зайвої точно не буде. Все залежить від конкретної нагоди.

Плюси та мінуси підйомних шлагбаумів

Плюси:
1) Відносна простота установки та собівартість обладнання.
2) Менш примхливі до складних умов місцевості, ніж відкатні.
3) мають дуже компактні розміри тумби з приводом, що буває критично важливо в ряді випадків.
4) Досить прості в обслуговуванні. Про це трохи докладніше буде розглянуто нижче.
Окремим пунктом хочу виділити дешевизну та простоту ремонту у разі поломки підйомної стріли. Якщо її довжина не має важливого значення, то у разі загину її можна просто вкоротити. (Виняток: особливості конструкцій деяких шлагбаумів).
Мінуси:
1) Деякі водії не сприймають всерйоз такий шлагбаум, або просто його не бачать, що, зрештою, привід до його пошкоджень.
2) Мала маса тумби та мала площа підстави можуть у разі зіткнення призвести до повної непридатності шлагбауму без можливості ремонту (типовий випадок для великогабаритної техніки).
3) Бувають складності з точним налаштуванням рівня натягу головної пружини та положення кінцевиків (відповідають за зупинку руху приводу), що може призводити до удару при закриванні, або навпаки не повному закриванню.

Плюси та мінуси відкатних шлагбаумів

Плюси:
1) При якісних матеріалах та правильній установці з додатковим монтажем захисних стовпів являють собою повноцінний бар’єр, який не розвалиться від першого удару.
2) Об’єктивно досить живучі, і ремонтопридатні, навіть у випадках сильного удару (масивна тумба, надійне кріплення на болтах до заставної з бетонного блоку).
3) Різноманітність режимів роботи, додаткового обладнання та місця усередині тумби дозволяє налаштувати шлагбаум під конкретні вимоги.
4) Наявність запасних частин (внутрішнє обладнання та стріла) дозволяє проводити ремонт у найкоротші терміни.

Мінуси:
1) Відносно висока вартість обладнання та монтажу
2) Крім масивності тумби, зайве місце займає стріла в закритому стані (не підійде для встановлення всередині арок або критих проходів зі стінами).
3) У разі відвертої дешевизни та невчасного обслуговування бувають дуже галасливими.
4) Чутливі до правильного рівня установки стріли у двох площинах (завал може призвести до швидкого зносу приводу, або головної шестерні та зубчастої рейки).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Преимущества и недостатки рекламы на транспорте
Next post Що теке профільна труба і де її купити?