Чим відрізняється болт від гвинта? Види, різниця, типи

Чим відрізняється болт від гвинта? Види, різниця, типиДалеко не всі знають, що болт від гвинта відрізняють не форма капелюшка або довжина різьблення, а спосіб застосування. Перед тим як купити болти, необхідно розібратися в ключоих відмінностях болтів та гвинтів.

Принципова різниця між болтом та гвинтом

Якщо судити зі стандартів, то болт використовують у парі з гайкою, тоді як гвинт служить самостійним кріпленням. Ця різниця є, але вона не є єдиною.

Існують інші відмінності за такими ознаками:

  1. За типом різьбової насічки. У гвинтів вона суцільна по всій довжині робочого стрижня до самого капелюшка. Болт має гладку циліндричну потовщену ділянку, розташовану вище різьблення.
  2. За принципом дії. Болти забезпечені каліброваним стрижнем, який одночасно працює на стиск та зсув. Гвинт призначений тільки для скріплення деталей та не здатний протистояти зсувним навантаженням.
  3. За розрахунком відмінність у тому, що з болтового з’єднання визначають величину міцності при розтягуванні і зріз. Гвинти вважають за міцністю на розтяг.
  4. По інструментах, що закручуються, гвинт від болта відрізняється напрямком прикладуваного зусилля. Для загвинчування останніх застосовують важільний інструментарій (гайковий або вигнутий під прямим кутом шестигранний ключ). Гвинт повертають викруткою або іншим інструментом, що діє вздовж осі.

І ще, визначення «болт», на відміну від гвинта, відноситься до кріплення, яке можна не тільки закручувати, а й забивати в калібрований канал. У будь-якому випадку він кріпиться гайкою з шайбою або без неї. І ще є різниця в розмірах: гвинтики можуть бути дуже крихітними (наприклад, в годиннику і мікроелектроніці), болти по габаритах завжди досить великі.

Чим болт відрізняється від шпильки та гвинта?

Якщо болт і гвинт деяким чином схожі хоча б на вигляд, то шпилька відрізняється від них відсутністю головки. Це стрижень з однаковим зовнішнім різьбленням по всій довжині або може мати різнt різьблення з двох сторін. Є модифікації шпильок, що мають різні діаметри на одному стволі, які розділені шестигранним виступом під гайковий ключ.

Головна відмінність болта від гвинта і шпильки полягає в тому, що кріплення болта призначене для наскрізного з’єднання конструкцій. Гвинт і шпилька повертаються до тіла основного елемента на необхідну глибину. Велика різниця полягає у способі виготовлення цих кріпильних виробів. У виробництві болтів застосовуються методи гарячої та холодної висадки. Шпильки виготовляють за допомогою спеціального автомата.

На підставі викладеного можна зробити висновок, що під визначеннями гвинт, болт і шпилька маються на увазі зовсім різні кріпильні елементи. Вони не замінюють один одного, призначені для виконання різних завдань.

Дізнатися більш детальну інформацію про гвинти ви можете на сайті: https://mir-krepezha.com.ua/ua/vinti. Фахівці докладніше пояснять відмінності кожного виду кріпильних виробів, допоможуть правильно підібрати елементи для ваших потреб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post ТОП найпоширеніших помилок під час використання принтера
Next post Училища та коледжі Львова: ТОП закладів Horeca, куди можна вступити у 2023 році, – ФОТО