QNED vs. OLED vs. QLED: у чому різниця і що краще

Samsung і LG вже багато років перебувають у жорсткій конкуренції на ринку телевізорів. Ці компанії виробляють найкращі дисплеї за точністю передачі кольору, динамічним діапазоном, глибиною кольору. Їхні дослідження і розробки дали змогу створити безліч передових технологій, таких як OLED, QLED і QNED. Але чим вони відрізняються і що вибрати для конкретної системи? Розповідаємо далі.

Що таке OLED

Абревіатура розшифровується як Organic Light Emitting Diode (органічний світловипромінювальний діод), у якому кожен піксель випромінює власне світло. Це усуває необхідність у підсвічуванні, що дає змогу OLED-дисплеям мати найглибший чорний і технічно нескінченний коефіцієнт контрастності, забезпечуючи неперевершений HDR.

Тоді як РК-екран складається з трьох основних шарів, в OLED використовується одношарова панель. Це дає змогу створювати телевізори товщиною в 3 см — багато людей купують OLED-телевізор в Алло для створення унікального дизайну інтер’єру.

Єдине обмеження матриці — це не найвища яскравість. У OLED вона досягає 1000 ніт, а інші панелі можуть видати до 4000 ніт.

Що таке QLED

QLED розшифровується як Quantum dot LED. Цей тип дисплеїв використовує технологію квантових точок для заміни звичайного колірного фільтра в традиційних РК-дисплеях.

Він поглинає синє світло і може випромінювати більш насичені кольори, що дає низку переваг порівняно з традиційними РК-дисплеями:

  • ширше колірне охоплення;
  • вищий рівень яскравості;
  • більша точність передачі кольору.

Багато QLED-дисплеїв оснащуються технологією miniLED-підсвічування, яка мінімізує колірні відхилення екрана і забезпечує вищий динамічний діапазон завдяки поліпшеним можливостям локального затемнення.

Що таке QNED

У відповідь на QLED від Samsung LG випустила свій екран, також відомий як Quantum Nano-Emitting Diode. Матриця містить квантові точки, підсвічування miniLED і фірмову технологію NanoCell, що забезпечує чистіші кольори та ширшу колірну гаму з незначним розмиттям навіть за високих рівнів яскравості.

QNED працює так само, як і QLED. Однак у першому додається ще один шар — NanoCells. У ньому використовуються наночастинки, які поглинають небажане світло, що зменшує колірні спотворення.

Що підійде вам

Кожна панель забезпечує кришталево чисте й точне за кольором зображення, тож під час вибору оптимальної технології рішення залежить від конкретних завдань:

  1. OLED-дисплей — ваш вибір, якщо плануєте створити домашній кінотеатр, де можна керувати освітленням і запобігти віддзеркаленню по всій кімнаті.
  2. QNED-телевізор — ідеальний для вітальні з розсіяним світлом від вікон і дверей. Він видає вищу яскравість, а кути огляду підходять для перегляду великою сім’єю.
  3. QLED — вибір геймерів. Дисплеї краще справляються з динамікою, оскільки мають змінну частоту оновлення (VRR) і низьку затримку введення.

Поставтеся до вибору відповідально — і ви не помилитеся.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post З Керченським мостом доведемо справу до кінця, путін знову засмутиться― Кирило Буданов
Next post В Ростові-на-Дону розпочато нове судилище над Героями Маріуполя з полку “Азов”