Володимир Бова – шахрайство під дахом СБУ в інтересах РФ?

Багато ЗМІ вже неодноразово публікували резонансне розслідування про шахрайську схему якогось Володимира Бови.

При цьому за інформацією ЗМІ його прикривають в СБУ. Суть схеми полягає в тому що була організована широка мережа так званих «call-центрів» розташованих майже в усіх торгових центрах Києва. Як повідомляють активісти – вони розкрили в Києві сітку так званих «call-центрів» з корінням в РФ. Шахраї на чолі з Володимиром бовой привласнювали гроші довірливих громадян, представляючись їм інвесторами консультантами

Давайте розберемося хто організував схему і як вона працює?

Як з’ясували журналісти, підприємець і меценат (як він себе називає) Володимир Бова і є людина яка організував схему

Як аферисти працюють?

Шахраї представляються як біржові консультанти від інвесткомпанії. Люди які стали жертвами махінацій, за рекомендацією цих «консультантів», переводили гроші на електронні рахунки і гаманці певних компаній, але при цьому не могли отримати ці кошти, навіть якщо отримували заявлені аферистами дивіденди або прибуток. Так звані call-центри або бек-офіси «ігрових біржових консультантів» працюють у великій кількості ТЦ столиці України, від Осокорків до Солом’янки. Починаючи з квітня 2021 року, активістам вдалося розкрити псевдоінвестиційну фірму під назвою «World staff recruiting company», вона працювала на 24-му поверсі будівлі по вул. Княжий Затон.

В одному з цих “офісів” працювало понад 100 осіб Фото: СтопКор

До цього схожі шахрайські офіси були «накриті» в офісному центрі на станції метро «Палац Україна», а також в ТЦ “Мармелад” і “Гулівер”. Також у шахраїв в одному з офісів вилучили російські сім-карти. Разом з тим атівісти надали підтвердження того, що шахраї працювали в «зв’язці» з корпорацією “Газпром” і “Сбербанком” Росії.

А хто ж в Україні був «дахом» цієї «інвестиційної» діяльності?

У приватних бесідах постраждалі від зухвалих шахраїв і навіть співробітники call-центрів заявляли що ім’я керівника шахрайської діяльності – підприємець Володимира Бова, відомий в певних колах як Вова-Бова. Згідно з наданою інформацєю, Бова отримував відсоток від усіх цих «інвестиційних залів» в Кієві. По інформацією інсайдерів Бова підозрюється в негласних грошових відносинах зі співробітниками правоохоронних органів, за певну плату вони могли закрвать очі на шахрайське свавілля.

Володимир Бова є співзасновником чотирьох підприємств в Києві та Київській області. Одне з них – ТОВ «СБ« Собр» здійснює діяльність приватних охоронних служб, ще два ТОВ «Легал Форс Протекшн «Рі Груп» і ТОВ «Легал Форс «Рі Груп» надають послуги в сфері права. І були замішані в корупційному скандалі з тендерами Укрзалізниці. До речі, кінцевим бенефіціаром двох останніх фірм є резидент тимчасово окупованій Горлівки Олександр Кеєр.

У ЗМІ підприємець також називають меценатом: він надав більше 2,5 мільйонів гривень на устаткування нового спортивного майданчика і баскетбольного майданчика в Чернігові.

Об’єкт був урочисто презентований у вересні 2020 року за участю мера Чернігова Владислава Атрошенка , який висловив подяку своєму спонсору.

У Чернігові підприємець прийняв участь в укладанні нового покриття спортивного майданчика Фото: скріншот (телеканал «Новий Чернігів»)

Виникає тільки одне питання: звідки у нашого бізнесмена значні кошти? Адже більшість його підприємств мають статутний капітал всього 63 000 гривень, а в цілому частка Бови становить від 250 до 5000 гривень.

І судячи з офіційної фінансової звітності, досить успішним є тільки ТОВ «Легал Форс« Рі Груп », яке за останні два роки виграло державні тендери на 40 млн грн. Про це посилання вище. Однак в цій компанії Бова не є єдиним бенефіціаром.

Володимир Бова – бізнесмен, філантроп або бандит?

У 2017 році в Київській області правоохоронці вилучили банду на чолі з начальником поліції, яка планувала викрасти бізнесмена на 17 мільйонів доларів і вивезти його в РФ. За версією слідства, до складу групи входив і безробітний підприємець 1979 року народження Володимир Бова.

Володимир Бова в суді Фото: АП

Зараз Володимиру Бову в якості обвинуваченого у кримінальній справі No 372/3611/17 пред’явлено звинувачення в підготовці до незаконного позбавлення волі людини за попередньою змовою з групою осіб і підбурюванні до підкупу посадової особи.

Відзначимо, що справа розглядалася в суді вже четвертий рік, але вирок ще не досягнуто. Свою причетність Бова до злочину він заперечує.

Цікаво, що до цього пан Бова вже був обвинуваченим в іншій кримінальній справі: в квітні 2016 року біля входу в бар “MOZGI” в місті Києві, під надуманим приводом, він завдав тілесні ушкодження своєму товаришеві. Пізніше Бова був засуджений до 1 року позбавлення волі за те, що потерпілий пішов на мирову угоду.

Чому справжній бенефіціар залишається в тіні?

Згідно з інформацією з власних джерел СТОПКОР, Володимир Бова, власник охоронних та юридичних фірм, може мати якесь відношення до Служби Безпеки України.

Як відзначають інсайдери, відсотком потоків, пов’язаних з інвестиційним шахрайством, через свого адвоката Бова, ймовірно, ділиться з деякими посадовими особами в державній спецслужбі. Поки журналісти-розслідувачи не можуть остаточно підтвердити або спростувати цю інформацію. Тому чекаємо відповіді від СБУ, чи дійсно ця людина має якесь відношення до співробітників Служби Безпеки? Чи була інформація в правоохоронних органах про підозрілу діяльність підприємця, який нібито збирав данину в call-центрах для «вирішення проблем» на службі? Адже незаконна діяльність такого характеру дійсно коштувала уваги компетентних органів. У свою чергу, ми продовжимо стежити за ходом розслідування діяльності шахрайських інвестиційних контор.

Чекайте нових фактів і подробиць в наших наступних повідомленнях.

За матеріалами ЗМІ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Виктор Пономарчук (ViOil). За сколько Печерский суд разблокировал активы российского олигарха?
Next post Константин Круглов – конвертатор занимается обналом под прикрытием скандальных налоговиков Юлии Шадевской и Анны Чуб