Які права має прописаний у будинку?

Закон України “Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні” вказує на те, що зареєструвати своє місце проживання потрібно кожній особі, яка проживає на території держави. Це потрібно і державі і самій особі. Тому що прописка це обов’язкова інформація, яка використовується в різних цілях. Які права має прописаний у квартирі?

Навіщо прописуватись?

Що дає прописка? Для особи прописка важлива з точки зору реалізації своїх прав і обов’язків, а також законних інтересів. До прикладу, кожна територіальна громада України має відповідний список послуг і інших переваг для своїх членів, а приналежність до територіальної громади визначається саме реєстрацією місця проживання на її території. Окрім того, прописка обов’язкова. Кодекс України про адміністративні правопорушення забороняє особам проживати в Україні без прописки. За такі дії передбачено штраф.

Хто має право на прописку?

Відповідно до законодавства прописка в Україні, яка офіційно називається реєстрацією місця проживання може оформлюватись лише у житлових приміщеннях, які введені в експлуатацію. Прописатись у будинку може його власник або люди, яким власник надав свою згоду на прописку у його житлі. Однак, власник може і виписати прописаного у своєму житлі у будь-який час без присутності цієї особи. Винятком можуть бути договірні відносини. Зазначимо, що якщо власників житла декілька, то і згоду на прописку/виписку повинні надати всі власники.

Чи впливає прописка на право власності? У житлі, на яке оформлено право власності – ніяким чином. А от у житлі, яке не приватизоване прописка впливає на подальший розподіл часток після приватизації. Як правило, розподіл часток при приватизації відбувається відповідно до кількості прописаних в житлі.

Права прописаного

Прописаний в будинку має право лише користуватись адресою в цьому будинку як своєю офіційною адресою місця проживання. Закон визначає, що реєстрація не дає права на проживання, розпорядження чи володіння цим житлом. Ці права належать власнику, а той хто прописаний у будинку має право лише вказувати його адресу як частину своїх персональних даних, про що зазначається у реєстрі територіальної громади. Способів того як прописатись у квартирі без власника в Україні не існує, оскільки тільки власник може надавати таке право іншим особам.

Як прописатись без житла?

Прописатись за згодою власника означає покласти на власника певну відповідальність. Держава і інші зацікавлені особи і організації використовують адресу прописки як офіційний контакт з особою. За цією адресою ведеться листування та інші дії, в тому числі розшуки. Тому мало хто з приватних осіб бажає прописувати у себе інших людей. Окрім того це ще й навантаження на комунальні витрати. Тому працює сервіс по продажу прописки. Купити прописку означає оформити орендні відносини з власником житла, який професійно обслуговує своїх клієнтів. Це компанія, яка має підготовлених спеціалістів і знає як обслуговувати прописаних у своєму житлі. Клієнти компанії отримують повне обслуговування з будь-яких питань, які виникають на підставі реєстрації місця проживання. Їхні відносини оформляються договором, виконання якого також контролюються органами місцевого самоврядування, тому це повністю легально і зручно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Освітня агенція Startstudy – допомога у вступі до університету Німеччини та Австрії
Next post Рушники як важливий елемент готельного сервісу