Що таке нагрівальний кабель — особливості використання продукції
Для організації додаткового опалення всередині приміщень, а також запобігання обмерзанню важливих об’єктів, промерзанню комунікаційних систем, використовується нагрівальний кабель. По суті — це спеціальний кабель, який завдяки наявності значного опору та опрацьованої конструкції виділяє значну кількість тепла. Сьогодні представлено кілька варіантів нагрівальних кабелів, які відрізняються показниками потужності, конструкцією та максимальними температурними показниками.
Сфери застосування нагрівального кабелю
Принцип роботи нагрівального кабелю повністю ґрунтується на законі Джоуля-Ленца. Створення теплової енергії при значному опорі електромережі дозволяє активно застосовувати нагрівальні кабелі із зовнішнім джерелом живлення в таких сферах:
- Будівельні роботи — додаткове прогрівання бетонного розчину, поверхонь під фарбування, комунікацій та інших об’єктів.
- Промисловості — забезпечення прогріву та збереження встановленого температурного режиму в ємностях з паливом, хімічними рідинами та інших напрямках, де важливим параметром є наявність підігріву.
- Побутове використання — протидія зледеніння дахів, тротуарів, сходів, створення теплої підлоги в різних приміщеннях.
Ще одним промислово-побутовим варіантом використання продукції є забезпечення підігріву землі у теплицях. Це дозволяє зберігати необхідний температурний режим ґрунту при вирощуванні рослин різних груп. У деяких випадках нагрівальні кабелі також застосовуються для обертання трубопроводів для запобігання замерзанню рідин, що транспортуються.
Різновиди нагрівальних кабелів
За типом застосовуваних проводів виділяється кілька категорій кабелів:
- Резистивні. Найпростіші варіанти щодо конструкції. Головна перевага — доступність продукції. Поділяються на одножильні та двожильні, які оснащені допоміжною нагрівальною спіраллю. Основний недолік полягає у підтримці однакової температури, значення якої залежить від довжини провідника. Зменшення довжини провідника призводить до зміни температури через коливання опору.
- Саморегульовані. Універсальний кабель, конструкція якого передбачає використання напівпровідника. Вони допомагають підтримувати виставлену температуру з урахуванням зовнішніх факторів. У разі підвищення зовнішньої температури показники нагрівання кабелю знижуються. Це сприяє економії електроенергії. Недолік полягає у подорожчанні такого варіанту через використання дорогих матеріалів та загальну складність конструкції. Підключення саморегулюючого нагрівального кабелю здійснюється однаково з іншими варіантами.
Залежно від ступеня нагрівання кабелю вони поділяються на 3 основні категорії:
- Низькотемпературні — до 65 градусів.
- Середньотемпературні — до 120 градусів.
- Високотемпературні — до 190 градусів.
Також існують і нестандартні варіанти кабелів — броньовані. У такому варіанті провідник додатково захищається міцною захисною оболонкою. Призначення такого дроту — монтаж на відкритих ділянках, де серйозно відчувається вплив ультрафіолетового випромінювання та вологи. Переваги полягають у високій надійності та великому терміні експлуатації.
Використовувати одножильний кабель можна у випадках, коли необхідно обігріти чи нагріти невелику площу. Однак, коли мова заходить про значні площі, краще віддати перевагу двожильним, оскільки не доведеться створювати петлю для підключення напруги живлення. У більшості випадків підключити пристрій можна безпосередньо до мережі 220 В.
Також при виборі нагрівального кабелю необхідно враховувати особливості експлуатації. Наявність захисної оболонки буде актуальною умовою при монтажі поряд з житловими будинками або безпосередньо в них. Це дозволить максимально знизити рівень перешкод електромагнітного поля. Особлива увага приділяється складу оболонки та ізоляції — вони повинні бути термостійкими, не піддаватися горінню, а також не виділяти в атмосферу шкідливі речовини.